סדנת מחמצת כוסמין וקמחים מלאים

סדנת מתקדמים לאופים המנוסים באפיית לחמי מחמצת

משך הסדנה 3.5 שעות.

המחיר 300 ש"ח.

סדנת הכוסמין מורכבת משני מתכונים.
1. מתכון המשלב כוסמין מלא עם קמח מלא ואותו נלוש ידנית. המתכון בבסיסו הוא על מחמצת אולם בשל קוצר הזמן בסדנה אני משלב מעט שמרים. את הלחם אופים בסוף הסדנה. למעוניינים לעבוד ללא שמרים בכלל, יש להביא קופסא ולקחת את הבצק ללא השמרים לאפיה בבית. 
2. מתכון על בסיס ליוואן - סוג של בצק מותסס מחמצתית צרפתי. המתכון הוא בהדגמה ומייצר לחם כוסמין מלא וחמצמץ וגם אותו נאפה בסדנה. 

בחלק העיוני נלמד על דגן הכוסמין על הרכבו ועל שינויי אופן העבודה איתו. נלמד לעצב אותו לכיכר ונאפה מאפים.

במהלך הסדנה תוגש ארוחת טעימות.

כל משתתף מקבל מחמצת כוסמין ואת הלחם שאפה בסדנה.

לפרטים והרשמה: 050-8880780

מדוע כדאי ללמוד לאפות מחמצת כוסמין?
קמח הכוסמין נחשב כמזון בריאות, בהיותו מכיל אחוז גבוה יותר של חלבון מאשר חיטת הלחם וכן כמות גדולה של סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים.
תכולת הגלוטן בכוסמין פחותה מאשר בחיטה ולכן הוא פחות אלרגני.
הניאצין שבכוסמין מסייע באיזון רמות השומנים בדם ויש הטוענים כי הכוסמין יעיל במיוחד לסובלים ממיגרנות, על שום תכולת וויטמין B2 הגבוהה שבו. הכוסמין, כמו כל דגן מלא, עשוי לסייע במניעת טרשת עורקים ובשמירה על שלמות כלי דם. בזכות תכולת הסיבים התזונתיים הגבוהה הוא מסייע בחילוף החומרים ואף מתאים לדיאטה, בשל אינדקס גליקמי נמוך-בינוני (לגרגרי כוסמין אינדקס גליקמי נמוך יותר מאשר ללחם מקמח כוסמין). הכוסמין עמיד למדי מפני חרקים ולכן מצריך פחות ריסוס, שפירושו פחות רעלים במזון שלכם.

ובנוסף, זהו דגן טעים מאוד כך שתוכלו לשלב בריאות וטעם.
מוזמנים להפשיל שרוולים ולהתחיל ללוש.

להרשמה לסדנה זו יש ליצור עימי קשר: 050-8880780

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

בדף תוכלו להתעדכן באופן שוטף במתכונים חדשים ובמועדי סדנאות.

  • s-facebook

שף קונדיטור, בוגר בהצטיינות במגמות בישול עילי ופטיסרי בבית הספר בישולים. בעל קייטרינג בוטיק וסטודיו מקצועי למקצועות האפייה והבישול במודיעין. מסעדן, מרצה קורסי לחם בבית הספר בישולים, מייעץ קולינארית למסעדות ופיצריות, מנהל פס לחמים בבתי מלון בעולם  ומעביר סדנאות אפייה ובישול.

טלפון: 050-8880780

דוא"ל: a.haofe@gmail.com

כתובת: נהר הירדן 29, מודיעין