על מדף חנויות הקונדיטוריה והתבלינים נמצאים סוגים שונים של קמחי פיצה. בעקבות שאלות חוזרות החלטתי לעשות מעט סדר. היות ואני נוהג לעבוד עם כל הקמחים ואינני מוגבל לעבודה עם חברה אחת, החלטתי לכתוב לכם את דעתי האובייקטיבית.

קרא עוד  

שלושה דורות של ייצור לחמים שזור באומנות, טרגדיה אחת גדולה, ופריחה מרעננת מתחדשת. זהו סיפורו של הלחם הטוב בעולם.

קרא עוד  

אז מה זו ה"אוזן" של לחם המחמצת עליה כולם מדברים?

קרא עוד  

מה עושים כשיש "עוצר מחשבתי" ולמה אסור לוותר.

קרא עוד  

אני מאד אוהב פיצה כמו 90 אחוזים מתושבי כדור הארץ. היום אני מבין ומלמד כמובן על שלל סוגי הפיצות הקיימות בעולם אבל דווקא בעיירה שכוחת אל ולא מתויירת העונה לשם פוארטו סאלטלאפדיו הנמצאת מעל 350 ק"מ מזרחית לרומא אכלתי את אחת הפיצות הטובות שאכלתי בחיי.

קרא עוד  

לפני כ - 8 שנים נתקלתי בפוסט בפייסבוק על אומן לחמים ספרדי העונה לשם ג'וסף פסקל. במשך שנים ניסיתי להגיע לסדנת אומן שלו אבל כל פעם משהו לא הסתדר. באוקטובר 2019 הצלחתי ליירט סדנה שלו דווקא באיטליה.

קרא עוד  

המחמצת שלי מתנהגת אחרת בחורף, אז איך אני מצליח להסתגל אליה....

קרא עוד  

"הפשטות בתהליך הכנת לחם מחמצת היא זו שמורכבת ומסובכת ". ג'פרי המלמן.

קרא עוד  

למה בעצם מחמצת ולא שמרים?

קרא עוד  

כשמכינים בצק מקמח מלא התהליך מכיל גם קליפות ונבט ולכן יקח לדברים עוד כמה דקות כדי להתחבר. במקרים רבים נצטרך להוסיף מעט מים שכן הקליפה סופגת יותר מים. זמן הוא מוטיב מרכזי בתהליך. סבלנות. הטבע עושה את דרכו לאט לאט

קרא עוד  

שבתי מפריז היפה לפני כמה ימים והדבר הראשון שבא לי לכתוב עליו הוא על "Desserted in Paris" מייזם הענק של האומן והקונדיטור הישראלי טל שפיגל.

קרא עוד  

בחיי שלו היתה לי מכונת זמן הייתי מבקש לחזור לשבת בצהריים רגע לפני שמתחיל הקונצרט המשפחתי, ממש לשנייה בה סבא חותך את ביצי הדגים. ועכשיו תנסו אתם לעצום עיניים ולחשוב לאן < אתם > הייתם רוצים לחזור במכונת הזמן ...

קרא עוד